Bir eski satanist

Bugün buradaki yazıya denk geldim de lise dönemimi hatırladım.Metal/rock dinleyen “sert” gençlerdendik. O zaman değil cep telefonu, okulda Walkman taşımak yasak! Bu yasağa rağmen kulaklık ders araları kulaktan düşmez, hatta kimi zaman derste bile, hocalarla bunların kavgalarını verirdik. Güzel günlerdi!

Tabi bir de bu müzik tutkusunun o dönemler aynen yazıda olduğu ilişkilendirildiği satanizm hikayesi vardı. Siyah giyiyorsun, metal/rock dinliyorsun ya o zaman satanistsin, nokta! Neyse çok dağıtmadan aslında satanizm üzerine yaşadığım bir kaç komik olayı paylaşacağım.

Vaka 1

Bir gün arkadaşlarla hafta sonu bahçesinde takıldığımız ilkokul bahçesinde zaman öldürüyoruz. Bir süredir her denk geldiğimizde gözlerini benden alamayan kız biraz ürkek ama cesareti toplamış şekilde yanımıza geldi.
– Selam, seninle biraz konuşmak istiyorum.
– Peki?!?
Kendini tanıtma ve lafı evirip çevirme faslından sonra:
– Ya aslında ben senden çok hoşlanıyorum da o yüzden tanışmak istedim.
– İyi tanıştık işte, ara ara buralardayım laflarız yine.
– Laflarız tabi, ama bir de sanırım satanistmişsin. Ama benim için sorun değil. Yeter ki bana zarar verme!
– …
– Gerçekten benim için sorun değil, böyle de kabul ederim seni!
– Ya bir siktir git!
Ve hikayenin mutlu sonu! 🙂

Vaka 2

Başka bir vakit, Trakya Üni.’den bir abi ile yolda yürüyoruz. Ben lise bebesi (bak Ankara’dan kopmuş değilim) yüz pasparlak, üzerimde mavi  bir tişört altımda kot var. Yanımdaki abinin hal ise; omuzdan düşmüş saçlar, 5 karış keçi sakalı kulaklar küpe, siyah Manowar tişörtü ve siyah kot, kalın deri bileklik ve siyah bot! Öylece laflaya laflaya yolda yürüyoruz. Neyse tam o sırada bir anne ve kızı yanımızdan geçiyordu. Kız sanırım bizim bir alt sınıftan, beni evet beni göstererek:
– Anne bak bu çocuk satanist!
İnsanın adı çıkacağına canı çıksın. Yani Gözün de mi görmüyor yanımdaki değil de ben, neden ben!

Vaka 3

Bu sefer hikaye Ankara’da geçiyor, yıl da 2002. Ankara Ziraat’te okuyan arkadaşın evinde kalıyoruz. Sabah onunla çıktık ki onun fakülteye gideceğiz, öğlene kadar zaman öldürmek lazım. Neyse arkadaş metal müziği üzerinde taşıyanlardan. Boynunda da ters haç var! Evden fakülteye yürürken mahallenin delikanlılarından 5-6 tanesi önümüzü kesti. 3 kişiyiz ki tamam dedim ağız burun kırılacak, tipler ve niyet belli. İçlerinden en çelimsizi:
– La bu tip ne yarraam! Saç anamdan uzun! Ne bu tip simsiyah kıyafet satanist misin?Demedik bir daha böyle dolaşmayacaksın buralarda diye!
– …
– Boynundaki ne lan, Hristiyan mısın bir de ibne?!??!
– Yok abi ters haç o, Hristiyanlık karşıtlığı anlamına geliyor.
– Nasıl lan, sen şimdi Hristiyan karşıtı mısın? (sessiz bekleyen diğer dallamalardan bir diğeri)
– Evet, evet öyleyim.
– Eee bu ibneler de bizdenmiş ya!
Tabi biz o sırada içimizden hadi lan bunu da yemezler dedik ama bir baktık bundan sonra sana buralarda dokunan olursa bize haber ver deyip gittiler!

Vaka 4

En bombasını sona sakladım. Tekrar lise ve Edirne’ye geri dönüyoruz. Arkadaşlarla evde toplanmışız. Sevgililer yanda kalabalığız da ama bir şekilde can sıkıldı. Ne yapalım derken bir baktık birbirimize makyaj yapıyor, mumları yakıyor ve ritüel düzeni alıyoruz. Elde bıçak, yerde yatan kız etrafında yuvarlak daire yapmışız. Yetti mi? Yetmez, bir de bu sahnenin fotoğraflarını çektik. Baya güldük eğlendik tabi! Canı sıkılmış ergenlerin dünyası böyle işte. Neyse fotoğrafları çeken hıyar sen git hiçbir şey demeden filmleri fotoğrafçıya teslim et. Tabi fotoğrafları almaya gittiğimizde kıyamet koptu. Fotoğrafçı yok bu kıza ne oldu, öldürdünüz mü filan derken olay bir şekilde okula yansıdı. Kız da başka okuldan ve o okulun yurdunda yatılı. Onların okul da karıştı. Ama neyse sonra kurmaca olduğu ortaya çıktı da konu kapandı. Şimdi düşündüm de yolda beni göstererek satanist diyen kızın gerekçesi bu olabilir! 🙂

Bu twite de dün denk gelmiştim. Şimdi hatırladım da tehlikenin farkında mısınız? 🙂

photo_2017-01-10_23-18-11

Reklamlar

Yayınlayan

flaneur

Bak bir ara veriyorum. Burası da o araya dair! Yazılar kendime ama sana da bir bağ kurduruyorsa ne ala!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s